بیمارستان دامپزشکی هامون

تغذیه گربه

غذایی که شما به گربه تان میدهید تاثیر بسزایی بر زندگی، سلامتی و پیشرفت آن دارد. غذاهای متنوعی برای گربه ها وجود دارد ولی بهتر است قبل از انتخاب غذا موارد زیر را در نظر بگیرید

۱- پروتئین

بطور کلی گربه ها گوشتخوار هستند. بدن آنها به گونه ای آفریده شده است که به گوشت نیاز دارد. گربه ها حتی نیاز به خوردن سبزیجات ندارند. بهترین غذا برای گربهها ماهیچه است زیرا بیشترین میزان پروتئین را دارد.

۲- آب

گربه ها بطور غریزی حس تشنگی ضعیفی دارند. البته این بدان معنی نیست که با خیال راحت گربه را در خانه تنها بگذارید و درب توالت فرنگی را باز بگذارید تا تشنگی خود را برطرف کند! بلکه همیشه مقدار کافی آب تازه باید در دسترس گربه خود قرار دهید.

برای فرونشاندن حس تشنگی کمی که گربه دارد وعده غذایی مناسب شامل غذایی اسـت با کیفیـت بالا، همـراه با مایعـات (حدود ۷۸درصد)، یا راحتتـر اینسـت کـه مقداری آب به غذای گربه اضافه کنید تا مثل غذاهای خورشتی شود.

۳-تورین

تورین اسید آمینهای است ضروری در رژیم غذایی گربه که اغلب در گوشت یافت میشود و کمبود آن باعث نابینایی و مرگ در گربه ها میشود، پس در تهیة غذای گربه باید از مقادیر زیاد تورین در آن مطمئن شوید. اگر به وجود این اسید آمینه در غذایی که میخرید یا تهیه میکنید اطمینان ندارید میتوانید از مکملهـا برای جبران کمبود آن استفـاده کنیـد.

فراموش نکنید که تورین عامل دید گربه در تاریکی شب است، پس این اسید آمینه مفید را از حیوان خود دریغ نکنید.

۴- غذای خشک در مقابل غذای مایع

بعضی از مردم هنوز بر این باورند که غذای خشک بر غذای آبکی ارجحیت دارد ولی امروزه بیشتر دامپزشکان به استفاده از غذاهای آبکی برای گربه ها روی میآورند. غذاهای آبکی غنی از پروتئین گوشت هستند و مقدار کمی کربوهیدرات دارند در صورتیکه غذای خشک شامل مقادیر بالایی از کربوهیدراتهای غیرضروری است که میتواند باعث شدت یافتن انسداد ادراری و بیماریهای جدی دیگر در گربهتان شود.

۵- مواد افزودنی

صحبت ما در مورد مواد افزودنی است که غذای گربه را حجیمتر به نظر میرساند وسود تولیدکنندگان مواد غذایی را انباشته تر میکند. بعضی از تولیدکنندگان بجای استفاده از موادی مانند غلات، از فراورده های فرعی غیر مغذی مانند پر، علف، کاه (بله حتی کاه!)، استفاده میکنند. پس سعی کنید در قبـال پولی که پرداخت میکنید غذایی بخرید که مواد افزودنی فرعی و کربوهیـدراتهای کمتری داشته باشد.

دامپزشکان و فروشگاههای حیوانات اهلی شما را در یافتن بهترین غذا که با احتیاجات گربه شما مناسب باشد راهنمایی میکنند. حتی انواع غذاهای گوشتی منجمد هم برای گربه شما وجود دارد.

پس دیگر جای هیچ عذر و بهانهای نیست. گربه شما فقط غذایی سالم می خواهد.

محتویات غذای گربه: یک غذای مفید و سالم برای گربه حاوی گوشت،ماهی یا مرغ تازه است.غذای خشک گربه ی شما باید حاوی پروتئین حیوانی زیاد و پروتئین گیاهی کمی باشد.(هضم غذا های گیاهی بعضی وقت ها برای گربه ها سخت می شود و باعث بیماری گربه ی شما می شوند) کربوهیدرات غذای گربه ی شما نباید بیشتر از ۱۰ درصد آن را تشکیل دهد.غذای کنسروی نیز باید بیشتر حاوی گوشت باشد تا مواد متفرقه

بیمارستان دامپزشکی هامون

بیمارستان دامپزشکی دام کوچک هامون با بیش از یک دهه خدمات موثر و رضایت بخش در تربیت ، اصلاح نژاد ، نگهداری و درمان حیوانات‌خانگی آماده ارائه خدمات نوین با جدیدترین تجهیزات پزشکی برپایه دانش روز دامپزشکی و تجربه گذشته می باشد. همچنین خدمات مشاوره آنلاین نیز به خدمات این کلینیک افزوده شده است. با ارائه نظرات سازنده خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری فرمایید.

بارکد بیمارستان دامپزشکی هامون

بارکد بیمارستان دامپزشکی هامون

نقشه بیمارستان دامپزشکی هامون

بیمارستان دامپزشکی هامون