بیمارستان دامپزشکی هامون

میکروچیپ

 

 

میکروچیپ برای سگ ها

میکروچیپ چیست؟ معمولا دارندگان حیوانات خانگی در سراسر دنیا می بایست در بدن حیوانات خود مانند سگ ها میکروچیپ بکارند. هدف از کاشت میکروچیپ در بدن حیواناتی مانند سگ ها این است که صاحبان بتوانند به سادگی آنها را شناسایی کنند و در صورت گم شدن و مفقودی آنها را پیدا کنند.

اگر حیوان گمشده خود را پیدا کردید بهتر است تا با مراجعه به یک دامپزشک که مدارک شما و همچنین اطلاعات موجود در میکروچیپ را شناسایی می کند، مراجعه کنید.

یعنی این میکروچیپ ها تنها زمانی کاربرد دارند که شخصی حیوان خانگی شما را پیدا کرده باشد و با مراجعه به دامپزشک می تواند صاحب سگ را شناسایی کند.

میکروچیپ حیوانات قطعه ای با بلندی 11 تا 14 میلیمتر و 2 تا 2,2 قطر است و با استفاده از یک سرنگ در زیر پست و در کنار تیغه های شانه حیوان تزریق می شود.

حیوان خانگی شما این فرآیند را به سادگی احساس می کند و درد و رنجی برای حیوان شما وجود نخواهد داشت. پس از جاسازی چیپ با داشتن یک دستگاه RFID (میکروچیپ خوان) می توانید کد 15 رقمی شناسه حیوان خانگی خود را شناسایی کنید.

 

تفاوت بین میکروچیپ و ردیاب GPS

بزرگترین تفاوت بین یک میکروچیپ و یک دستگاه ردیاب GPS حیوانات این است که میکروچیپ برای شناسایی حیوانات شماست اما دستگاه ردیاب GPS برای پیدا کردن و ردیابی سگ، اسب، گربه و.. شما بصورت لحظه ای است.

ویژگی که میکروچیپ ها دارند اندازه آنهاست که تقریبا به اندازه یک دانه برنج نزدیک هستند اما یک ردیاب GPS تقریبا به اندازه یک قوطی کبریت است. در داخل میکروچیپ تنها یک آنت قرار دارد که زمانی فعال خواهد شد که دستگاه RFID را داشته باشد و برای جای دادن یک منبع برق فضایی وجود ندارد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بیمارستان دامپزشکی هامون

بیمارستان دامپزشکی دام کوچک هامون با بیش از یک دهه خدمات موثر و رضایت بخش در تربیت ، اصلاح نژاد ، نگهداری و درمان حیوانات‌خانگی آماده ارائه خدمات نوین با جدیدترین تجهیزات پزشکی برپایه دانش روز دامپزشکی و تجربه گذشته می باشد. همچنین خدمات مشاوره آنلاین نیز به خدمات این کلینیک افزوده شده است. با ارائه نظرات سازنده خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری فرمایید.

بارکد بیمارستان دامپزشکی هامون

بارکد بیمارستان دامپزشکی هامون

نقشه بیمارستان دامپزشکی هامون

بیمارستان دامپزشکی هامون