بیمارستان دامپزشکی هامون

کاسکو

کاسکو چیست؟
طوطی خاکستری آفریقایی پرنده ای محبوب در کشورهای اروپایی و بسیاری از کشورهای دیگر جهان است ، علت محبوبیت این پرنده، هوش سرشار و قدرت سخنگویی و تقلید صدای این پرنده می باشد وشاید به یقین بتوان گفت که این پرنده بهترین پرنده تقلید کننده صدا در جهان می باشد که به راحتی می تواند بیش از صدها واژه را به خاطر سپرده و تکرار نماید وبا این کار باعث شادی وخوشحالی صاحبان خود گردد . این پرنده در محیط زیست طبیعی خود پرنده ای خجالتی و ترسو است . طوطی خاکستری آفریقایی و یا به تعبیری دیگر کاسکو از سالیان دور به عنوان پرنده اهلی در قصرهای پادشاهان و خانه های طبقات مختلف مردم جامعه نگهداری می شده است و رومیان اولین ملتی در جهان هستند که در باره این پرنده مطالبی نوشته اند . این پرنده در اصل پرنده ای وحشی است که در قاره آفریقا زندگی می کند و از قرن ها پیش مورد توجه آدمی قرار گرفته و تلاش های زیادی برای اهلی کردن و آموزش دادن پرنده صورت گرفته است .امروزه کاسکو ها توسط پرورش دهندگان دست آموز شده و به پرنده ای خانگی و سرگرم کننده و جالب تبدیل شده است با این حال به دلیل آنکه عملکردی غیر قابل پیش بینی دارند نباید به آنان زیاد اطمینان کرد . کاسکو هایی که از حیات وحش به جمع انسان ها آورده میشوند نیازمند صبر و کوشش بسیار برای آموزش و تطبیق با محیط تازه هستند. کاسکوها بسیار قوی هستند در صورت عصبانیت میتوانند گاز بگیرند و یا پنجه بکشند.


این پرنده یکی از اعضای تبار پستاسی Psitacidac می باشد که همانند سایر طوطیان از بدنی استوار ولی نرم تشکیل شده به طوری که پرنده می تواند با منقار خود به راحتی به تمام اجزای بدن خوددسترسی داشته باشد وتا ۱۸۰ درجه سرخود را برگرداند . اندازه بدن طوطی خاکستری آفریقایی بسیار متفاوت است و در گونه های کوچک ۱۲ سانتی متر ودر گونه های بزرگ تا ۱۰۰ سانتی متر می رسد و وزن آن در حدود ۴۰۰ گرم است رنگ پر وبال آن خاکستری است و در نژاد کنگو رنگ دم آن سرخ رنگ است ، دمگاه به رنگ خاکستری روشن و لبه های بال سیاه رنگ و پاها خاکستری تیره هستند . رنگ منقار پرنده سیاه و رنگ چشم پرنده بالغ زرد روشن و هردو جنس نر و ماده از نظر ظاهری شبیه به هم می باشند . این پرنده در طول زندگی زاد و ولد می کند و معمولاً در حدود ۵۰ تا ۶۰ سال عمر می کند .
طوطی خاکستری آفریقایی پرنده ای تیز پرواز است و پروازی منظم دارد اما این پرنده قدرت جهت شناسی مناسبی ندارد و نمی تواند همانند کبوترها محل زندگی خود را جهت یابی نموده و به لانه بازگردد ، از این رو پرورش دهندگان این پرنده باید توجه کافی داشته باشند که چنانچه پرنده از محل زندگی خود دور شد ، نمی تواند به راحتی لانه و کاشانه خود را یافته و بدان بازگردد .

 

بیمارستان دامپزشکی هامون

بیمارستان دامپزشکی دام کوچک هامون با بیش از یک دهه خدمات موثر و رضایت بخش در تربیت ، اصلاح نژاد ، نگهداری و درمان حیوانات‌خانگی آماده ارائه خدمات نوین با جدیدترین تجهیزات پزشکی برپایه دانش روز دامپزشکی و تجربه گذشته می باشد. همچنین خدمات مشاوره آنلاین نیز به خدمات این کلینیک افزوده شده است. با ارائه نظرات سازنده خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری فرمایید.

بارکد بیمارستان دامپزشکی هامون

بارکد بیمارستان دامپزشکی هامون

نقشه بیمارستان دامپزشکی هامون

بیمارستان دامپزشکی هامون