بیمارستان دامپزشکی هامون

اسرار بینی گربه

اسرار بینی گربه:

1-گربه ها بویایی بسیار قوی دارند

گربه ها 200 میلیون حسگر بویایی در حفره بینی دارند که این تعداد از حسگرهای بویایی از بعضی از نژادهای سگ نیز بیشتر است. گربه از این حس بویایی قوی برای رفتن به سمت شکار و یافتن آن استفاده می کند، حتی متوجه می شود که شما کجا بوده اید و چه خورده اید.

هیچ گاه برای از بین بردن بوی ظرف خاک گربه از خوش بو کننده های خاک، خوشبوکننده های هوا و محصولات شست و شو استفاده نکنید زیرا بوی این مواد برای شما بسیار خوشایند است اما برای گربه ناخوشایند می باشد. 

2-حس بویایی گربه برای اشتهای او ضروری است

گربه مانند انسان حس چشایی بالایی ندارند، در نتیجه این بو است که او را به غذا خوردن تشویق می کند نه طعم. اگر گربه عفونت دستگاه تنفسی فوقانی داشته باشد که راه بینی او را ببند، اشتهایش را از دست می دهد. از آن جایی که بویایی برای اشتها ضروری است، یکی از راه های تحریک گربه به خوردن غذا این است که غذا را در مایکروفر به مدت 10 ثانیه برای او گرم کنید.

3-این شکل عجیب و غریب گربه ها که فلهمن نیز نامیده می شود، حس بویایی اوست 

گربه ها زمانی که بوی خاصی، به خصوص بوی فرومن های جنسی یا بوی دلپذیر گربه ای دیگر را حس می کنند، دهانش را نیمه باز می کنند که به این رفتار فلهمن (flehmen) گفته می شود. زمانی که گربه فلهمن را انجام می دهد، هوا را از دو کیسه پر از مایع در سقف دهانش به داخل می برد؛ این کیسه های پر از مایع اندام های ژاکوبسن نام دارند که مستقیما به حفره بینی متصل هستند. این اندام ها هوا را به داخل دهان فرو می برند، در نتیجه گربه بو را به شکل عمیق تر احساس می کند.

4-اثر بینی هر گربه مانند اثر انگشت انسان منحصر به فرد است

اگر با یک ذره بین به بینی گربه نگاه کنید، خط و خطوطی را روی آن می بینید. این خط و خطوط برای هر گربه منحصر به فرد است؛ درست مانند اثر انگشت انسان ها، هیچ دو گربه ای اثر بینی یکسانی ندارند.

 

                                                                                                 

بیمارستان دامپزشکی هامون

بیمارستان دامپزشکی دام کوچک هامون با بیش از یک دهه خدمات موثر و رضایت بخش در تربیت ، اصلاح نژاد ، نگهداری و درمان حیوانات‌خانگی آماده ارائه خدمات نوین با جدیدترین تجهیزات پزشکی برپایه دانش روز دامپزشکی و تجربه گذشته می باشد. همچنین خدمات مشاوره آنلاین نیز به خدمات این کلینیک افزوده شده است. با ارائه نظرات سازنده خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری فرمایید.

بارکد بیمارستان دامپزشکی هامون

بارکد بیمارستان دامپزشکی هامون

نقشه بیمارستان دامپزشکی هامون

بیمارستان دامپزشکی هامون